Животот на Кејт Миделтон пред да стане принцеза

0
Кетрин Елизабет Миделтон е родена на 9 Јануари 1982 година во градот Ридинг во Англија.

1982: Првите фотографии од Кејт

1452298199-1452285219-kate-middleton-parents-1982На фотографијата погоре се сликани таткото Мајкл кој по професија е пилот и мајката Керол по професија стјуардеса со нивната ќерка Кејт која е стара само 15 дена.

In this Handout Image provided by Clarence House www.officialroyalwedding2011.org, Kate Middleton is pictured aged three on a family holiday in the Lake District.

1985: Среќно детство !

Во движење! Кејт Миделтон на својата 3 годишна возраст на одмор со своето семејство на езерото Дистрикт во Англија.
               

1986: Живот во странство

1452298207-1452284210-kate-middleton-jordan

Од Мај 1984 до Септември 1986, Мајкл и Керол Миделтон работеле за Британската авиокомпанија во Аман, Јордан. (десно Кејт со нејзината помала сестра Пипа и нивниот татко Мајкл во Јераш, Јордан)

 

1987: Повторно во Обединетото Кралство 

1452298209-1452284359-kate-middleton-five

Кејт на своите 5 години, Фамилијата Миделтон се вратила повторно во Англија во 1986 година.

1986-1990 : Основно училиште Св. Андреј

1452298211-1452284595-kate-middleton-field-hockey

Кејт е фотографирана (прв ред во средина) со нејзиниот хокеј тим во основното училиште Св. Андреј  - еден од многуте спортови кои ги играла во тој период од животот.

1995-2000: Во интернат

1452298212-1452286012-kate-middleton-marlborough

Кејт престојувала во женскиот интернат Даун Хаус.

1999: Типична тинејџерка

1452298213-1452291937-kate-middleton-1999

Пред да дипломира на колеџот Малборо (Фото : Кејт, 17 години) постигнува добри резултати и се докажува со високи оцени.

1452298214-1435259341-kate-middleton-dress

2001: Го запознава својот принц

Кејт и принц Вилијам се запознаваат како бруцоши на факултетот за историја на уметност на универзитетот Св.Андреј во Шкоцка. Тие исто така живееле во истата зграда и од тогаш почнуваат да се дружат, да појадуваат заедно и да одат на предавања заедно , меѓутоа ништо повеќе од тоа. Кеј имала момче во тој период. Но во Март 2002, Вилијам платил 200$ за да ја бодрат Кеј на хуманитарната модна ревија во која учествувала. Од тука започнува љубовната приказна...        

2003: Во тајна врска

1452298215-1452289528-kate-middleton-will-friends

До крајот на 2002 Кејт раскинува со своето момче. Следната есен, Миделтон и неколку нејзини пријатели се поканети да бидат цимери со принцот Вилијам. До крајот на 2003 влегле во тајна врска. За да се заштитат од медиумите, тие двајца никогаш не покажале блискост во јавност ниту пак седела еден до друг на јавни настани.

2005: Дипломирање

1452298216-1435250383-gettyimages-109825776 На 23 Јуни 2005, Вилијам и Кејт успешно ги завршуваат студиите и се појавуваат во јавност како пар.

1452298234-1430332374-william-catherine-engagement

2010: Кејт го кажа судбоносното ДА

На патувањето во Кенија, Принцот после 8 годишната врска ја запроси својата девојка со прстенот од сафири кој припаѓал на неговата мајка - Принцезата Дијана. Двојката официјално ја објавија нивната веридба на 16ти Ноември.              

2011: Кралската Свадба

1452298239-1430325102-william-catherine-wedding-kiss

Го кажаа судбоносното ДА на церомонијата во Вестминстерската опатија на 29 Април. (На 29 годишна возраст, Кетрин е  е најстарата кралска невеста во англиската историја.)

1452298259-1430327551-prince-george-birth-at-hospital

2013: Кејт станува мајка

На 23 Јули ,2013 се роди првото дете на Кејт и Вилијам. Неговото име е Принц Џорџ Александар Луис од Кембриџ.  

       

 2015: Запознајте ја новата принцеза !

1452298270-1437582656-william-catherine-george-charlotte-christening-ghk

После две години на 2 Мај 2015, Кејт го носи своето второ дете на свет - Принцезата Шарлот Елизабет Дијана.

            

 

Остави коментар