Исчистете го домот без хемикалии

0

Ова универзално средство на природна база ќе ви помогне да ги исчистите сите делови од домот (освен мермерни површини)

flyttstadning-karlstad-pris   Потребни ви се само 4 состојки :
  1. 800 мл оцет (не употребувајте вински оцет)
  2. 200 мл млака вода
  3. 5 мали кесички сода бикарбона
  4. 15-30 капки етерично масло (лаванда и лимон или нешто по ваша желба)
Состојките се мешаат и средството е спремно за употреба. Ова уникатно средство ви овозможува да заштедите пари и секако да го негувате вашето здравје избегнувајки ги опасните хемикалии.

Остави коментар