Природна маска за оштетена коса со само неколку намирници од вашата кујната

0
tam-trang-voi-cam-gao-mat-ong-dau-oliu Потребни состојки :
  • 15 мл топло млеко
  • 1 супена лажица мед
  • 1 коцка квасец
      Во сад ги мешате состојките го покривате садот со најлонска фолија и оставате смесата на нарасне 15-20 минути. Нанесувате на влажна коса и оставате да делува 25 минути и потоа измивате со шампон. Со помош на оваа маска ќе и дадете сјај и живот на оштетената коса, коса третирана со боја или коса која го изгубила сјајот и цврстината. Се препоручува оваа маска да се користи 2 пати во неделата.

Остави коментар