Салата со моркови и ананас

0
 carrot_saladЗа оваа свежа салата потребни се следните состојки :
  • 4-5 свежи изрендани моркови
  • 1/2 свеж ананас ситно исецкан
  • 1 чаша рендан свеж кокос
  • 1 супена лажица јаболков оцет
  • сува брусница или свежо семе од калинка (и двете по желба)
  • јаворов сируп или мед по желба
  Сè заедно се меша и се зачинува со јаболков оцет. Оваа салата има дличен вкус и е неверојатно свежа !
Добар Апетит !

Остави коментар