Супер брз Лосос

0
Брзо и вкусно. Сервирајте го како ручек или како вечера, несомнено ќе уживате во вкусот !
Потребни состојки :color_of_natural_salmon
  • 1 мала лажица лук во прав
  • 1 мала лажица иситнет сув рузмарин
  • 1/2 мала лажица ситна морска сол
  • 4 средни филети лосос
  • 2 големи лажици путер
  • 1 лимон исецкан на кругови
Подготовка: - Соединете ги лукот, рузмаринот и солта во еден сад, потоа еднакво нанесете на двете страни на филетите од лосос. -Растопете го путерот на средна температура. Потоа ставете ги филетите да се пржат во тавата со путер. Од прилика по 5 минути на секоја страна или додека не добие златно кафена боја и цврста кора а вантрешноста да остане сочна и  мека. Сервирајте со кругчиња свеж лимон.
Добар Апетит !
 

Остави коментар