Домашен природен лек кој ја убива желбата за цигари

0

 За повеќето луѓе што пушат цигари е тешко да ја преќинат оваа штетна навика. Но повеќето пушачи кои го испробале овој рецепт потврдуваат дека навистина помага. Се состои од неколку едноставни состојки а ќе ви помогне перманентно да ги оставите цигарите.

Сосотојки: home-remedy-that-kills-the-desire-for-cigarettes1

  • 1/2  Греипфрут
  • 1/2  Портокал
  • 1 чаша чај од камилица
  • 30 ml. масло од јојоба
  • 30 ml  маслиново масло
  • 30 ml кокосово масло
  • 1/2 мала лажичка оригано

Подготовка:

Исцедете ги портокалот и греипфрутот и потоа во сокот додадете ги останатите состојки. Мешајте се додека не добиете хомогена смеса, потоа префрлете ја течноста во практично стаклено шише.
Секогаш кога ќе почуствувате потреба да запалите цигара напијте се мала голтка од течноста.
   

Остави коментар